Úvodní stránka
Profil a historie
Vozový park
Zaměstnání
Skladování
Kontakty      
  SPEX.CZ » Profil a Historie
-
-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
 
Profil a Historie

 

Firma Spex byla založena v roce 1990, zpočátku se zabývala vnitrostátní a mezinárodní dopravou nákladními vozidly do 7,5 tuny celkové tonáže.

V roce 1995 již provozovala 9 vozidel, z nich 2/3 již byla vozidla zcela nová.

Z důvodu nárůstu vozového parku a navyšováním tonáže a kapacity poskytovaných přeprav bylo nutné řešit situaci zakoupením pozemku v průmyslové zóně na okraji obce Majetín. Po vyřízení potřebných stavebních dokumentací a povolení začala v dubnu roku 2000 výstavba logistického centra firmy , které bylo zkolaudováno v prosinci téhož roku. Logistické centrum tvoří hala, odstavná a manipulační plocha, čerpací stanice. Budova firmy je rozdělena na 3 části: administrativní, opravárenská dílna, skladovací prostory (dříve veřejný celní sklad, po vstupu ČR do Evropské unie se tyto prostory staly skladem pro zboží zákazníků i vlastní). V administrativní části jsou jak kanceláře, tak i zázemí pro zaměstnance. Prostor opravárenské díly je vybaven olejovým a odpadovým hospodářstvím. Část manipulačního prostoru tvoří ekologická mycí plocha , která je vybavena odlučovačem ropných látek . Rovněž se zde nachází čerpací stanice pro vlastní potřeby firmy.

V současnosti se firma orientuje především na mezinárodní dopravu , spedici, nabídku skladovacích prostor, přepravu nebezpečného zboží – ADR, přepravu svitků /muldy/ a velkoobjemové přepravy. Firemní flotila disponuje 20 vozidly ve stejném designu. Firma Rostislav Spáčil – SPEX se postupně od roku 2003 transformuje na společnost Spex, spol. s r. o.

 

 
-
-
nahoru
 
Copyright © 2007 SPEX, spol. s. r. o.